PIKNIK RODZINNY

 Od 2009 roku tradycją Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej była organizacja pikników rodzinnych. Przez ostatnie dwa lata niestety projekt nie był realizowany, gdyż na placu szkolnym, będącym do tej pory miejscem imprezy, odbywała się budowa kompleksu szkolnego. W bieżącym roku, w zupełnie innym, jakże pięknym otoczeniu, 12 czerwca odbył się Piknik Rodzinny.

Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej. Imprezę wspierały też inne instytucje: Ochotnicza Straż Pożarna i Zespół Szkół w Woli Skromowskiej, przedszkole CASPER, Stowarzyszenie ToMyRazem oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju. Rozległa przestrzeń za budynkiem szkoły sprzyjała rozmachowi imprezy. Była więc profesjonalna scena z nagłośnieniem, bezpłatne, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci (sponsorem była pani Kamila Skrzypczyńska – dyrektor przedszkola Casper). Najmłodsi mogli pełniej cieszyć się zabawą dzięki specjalnym „makijażom”, wykonywanym przez członków Stowarzyszenia ToMyRazem. Oczywiście główni organizatorzy w kwestii kulinarnej nie zawiedli gości. Panie dla uczestników pikniku przygotowały pierogi z różnymi nadzieniami (soczewica i mięso, kapusta z grzybami, ruskie, kasza jaglana z serem i miętą), szereg przepysznych ciast, grochówkę z kuchni polowej (w gotowaniu i podawaniu której wyspecjalizowała się już pani Zosia). Był też grill i pyszne kiełbaski, lody. A ponieważ temperatura sprzyjała pragnieniu, gospodynie serwowały truskawkowy kompot, wodę z cytryna i miętą oraz kawę i herbatę.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14.00. Jego pierwszym punktem był Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej. Dzieci z przedszkola Casper oraz uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Firlej prezentowali swoje umiejętności wokalne. Z wielką przyjemnością zgromadzeni słuchali znanych piosenek w wykonaniu młodych artystów. Kolejnym punktem programu był występ kabaretowy Sandry, Adasia, Wojtka i Adriana – uczniów kl. I gimnazjum z Woli Skromowskiej. Znakomicie sparodiowali skecz „Paranienormalych” przedstawiający scenę z wydawnictwa. Widzowie zanosili się od śmiechu. Oby młodzi rozwijali swój potencjał…

Gościom pikniku czas uprzyjemniał muzyka prezentowana przez DJ GREEN SNAKE. Jednakże o godzinie 17.45 wszystko niemalże ucichło. Większość uczestników imprezy przeniosła się do sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor Paweł Dobek przygotował strefę kibica. Jakże miła tam była atmosfera podczas pierwszego na EURO 2016 meczu Polaków z Irlandią. Tym bardziej, że nasi piłkarze odnieśli zwycięstwo. W znakomitych nastrojach uczestnicy pikniku potańczyli jeszcze troszkę oraz obejrzeli występ raperów z lokalnego zespołu OAZA RECORDS w składzie Ostęp, Johny, Ciepły, Qba.

Mamy nadzieję, że w znakomitych nastrojach uczestnicy pikniku rozpoczęli nowy tydzień.